Dziś jest  26.08.2019   zegar 04:23   Imieniny: Marii, Zefiryny
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
DR INŻ. SYLWIA CZARNECKA zastępcą wójta
13.11.2018
Zarządzeniem z dnia 09.11.2018 r. powołałem na stanowisko swojego zastępcy z dniem 01.12.2018 r. dr inż. Sylwię Czarnecką i powierzyłem jej prowadzenie wszelkich spraw oświaty oraz nadzór nad działalnością placówek oświatowych, GZOF, USC i Referatu Spraw Obywatelskich.

  

Dr inż. Sylwia Czarnecka pochodzi z Gorzyc, tu kończyła szkołę podstawową. Od 2002 r. jest nauczycielem dyplomowanym przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. (aktualnie na urlopie bezpłatnym). To w mojej ocenie bardzo ważne, ponieważ oświatą powinni zarządzać Ludzie wywodzący się z tego środowiska i rozumiejący jego potrzeby – co zapowiadałem jeszcze w 2014 r. Dlatego od listopada 2016 r. powierzyłem jej funkcję dyrektora GZOF w Gorzycach, a od stycznia 2017 r. również kierownika referatu oświaty. W krótkim czasie przeprowadziła dokładną analizę stanu oświaty w naszej gminie oraz wiele ważnych zmian. Przygotowała kilka nowych rozwiązań, przyjętych przez radę gminy.

Sylwia Czarnecka jest doktorem nauk technicznych w zakresie budownictwa. Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej oraz magisterskie na Politechnice Opolskiej i doktoranckie na Politechnice Śląskiej. Posiada duże doświadczenie w zakresie projektowania i jego komputerowego wspomagania oraz wykorzystywania technologii informatycznych. Realizowała w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych. Posiada również specjalistyczne kwalifikacje w zakresie księgowości, kadr i wynagrodzeń oraz zarządzania w oświacie.

Decyzję o powołaniu zastępcy podjąłem po starannej analizie całokształtu okoliczności. Miałem na uwadze wyzwania i zadania stojące przed naszą gminą w kadencji 2018-2023 oraz kompetencje, doświadczenie i dokonania zawodowe dr inż. Sylwii Czarneckiej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji analizowałem kilka możliwych rozwiązań i zmian organizacyjnych.

Wyzwania, które stoją przed gminą Gorzyce, to przede wszystkim konieczność inwestycji w infrastrukturę kanalizacyjną i drogową oraz w naszą oświatę. Oświata stanowi 1/3, czyli największą część naszego budżetu. Stajemy m.in. przed zadaniami stworzenia i wdrożenia polityki oświatowej, dalszego zagospodarowania przestrzeni wokół placówek oświatowych, budowy kolejnych boisk oraz termomodernizacji obiektów.

Ważnym jest dla mnie również fakt, że powołanie zastępcy nie wiąże się ze zwiększeniem zatrudnienia w naszych jednostkach.

W mojej ocenie to decyzja w interesie Mieszkańców naszej gminy i jej samorządu. Zgodnie z zapowiedziami – decyzja apolityczna. Mam nadzieję, że nowa zastępca daje pełną rękojmię należytego wywiązania się z powierzonych jej obowiązków. Życzę nowej Zastępcy powodzenia!

 

W okresie od 23.09.1999 do 30.06.2018 zastępcą wójta gminy Gorzyce była Helena Lazar, która z dniem 01.07.2018 r. przeszła na emeryturę. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią do końca kadencji 2014-2018 nie powołałem nowego zastępcy.

Do grudnia 2014 r. gmina posiadała również drugiego zastępcę wójta. Po objęciu urzędu zlikwidowałem to stanowisko, nie widząc potrzeby jego powoływania.

                                                                                                          D. Jakubczyk

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB