Dziś jest  12.12.2019   zegar 16:49   Imieniny: Joanny, Aleksandra
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
GMINA GORZYCE WYSOKO W RANKINGU FINANSOWYM GMIN
17.07.2019
Moi Drodzy, z końcem czerwca Rada Gminy - po analizie wykonania budżetu w 2018 r. oraz przedłożonego raportu o stanie gminy - udzieliła mi JEDNOGŁOŚNIE wotum zaufania i absolutorium za 2018 r. Wcześniej pozytywną opinię w temacie wykonania budżetu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Staramy się w odpowiedzialny i racjonalny sposób gospodarować naszym budżetem - czyli Waszymi pieniędzmi. Priorytetem w 2018 r. były prorozwojowe inwestycje (m.in. w kanalizacje, drogi, bezpieczeństwo, OZE, oświatę i sport), na które dzięki ogromnemu wysiłkowi całego zespołu Osób udało się pozyskać znaczące środki zewnętrzne.

WYDATKI NA INWESTYCJE (majątkowe) stanowiły w 2018 r. i będą stanowiły w 2019 r. prawie 21% wszystkich wydatków naszej gminy. Kontynuujemy zadania wieloletnie i rozpoczynamy kolejne. Znaczące kwoty na inwestycje przekładają się na dobre wskaźniki finansowe.
Mimo znaczących inwestycji w dalszym ciągu ZMNIEJSZAMY ZADŁUŻENIE naszej gminy.

Racjonalna polityka finansowa naszej gminy została w obiektywny sposób oceniona w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego za 2018 r. - przygotowanym przez grono fachowców UNIWERSYTETÓW EKONOMICZNEGO I JAGIELLOŃSKIEGO w Krakowie na V Europejski Kongres Samorządów.

Wśród 1548 gmin wiejskich zajmujemy wysokie 230 miejsce, jedne z najwyższych wśród gmin wiejskich naszego Subregionu. Na 229 miejscu gmina Godów. Mariusz Adamczyk - gratulacje!

Szczegóły:
http://www.forum-ekonomiczne.pl/…/RANKING-FINAN-2018-final.…

Oczywiście zdaję sobie sprawę - jakie stoją jeszcze przed nami wyzwania.

Dziękuję Wam Wszystkim za dobrą i zgodną współpracę, zrozumienie, dyskusje. Dziękuję Radzie Gminy poprzedniej i obecnej kadencji.

Szczególne podziękowania dla niezawodnej skarbnik - Bernadeta Grzegorzek


Daniel Jakubczyk

Wójt Gminy Gorzyce

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: Daniel Jakubczyk, siedzi i ekran

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB