Dziś jest  05.08.2020   zegar 23:51   Imieniny: Mariana, Oswalda
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
WAŁ PRZECIWPOWODZIOWY W OLZIE REMONTOWANY
14.07.2020
To efekt kilku lat naszych starań, będzie bezpieczniej. Od kilku lat, wspólnie z sołtysem sołectwa Olza Józefem Sosneckim, gmina prowadzi działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa Mieszkańców Olzy i naszej gminy.

 

Ponieważ w 2015 r. wójt podjął informację o niedostatecznym stanie technicznym odcinków wałów na rzekach Olza i Odra WYSTĄPIŁ z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach (WINB) o przeprowadzenie kontroli tych odcinków. W efekcie przeprowadzonego postępowania WINB wydał decyzję nakazującą PGW Wody Polskie usunięcie nieprawidłowości poprzez naprawę prawych odcinków wałów w Olzie i Uchylsku.

Wody Polskie zleciły opracowanie stosownej dokumentacji, uzyskały wszystkie wymagane prawem pozwolenia i decyzje administracyjne. Następnie wyłoniły wykonawcę zadania i bardzo ważna dla naszej gminy inwestycja właśnie ruszyła!!!

Zadanie wykonuje firma Melioracje Wodne Stanisław Kachel z Rybnika. Wartość robót opiewa na ponad 476 tys. zł. Remont wałów jest prowadzony po ich dotychczasowej trasie. ZAKRES ROBÓT obejmuje m. in.:
- Praca pomiarowe,
- Wykoszenie roślinności, usunięcie zakrzaczeń z międzywala i z korpusu wału,
- Zdjęcie z terenu robót warstwy ziemi urodzajnej grubości 20 cm i zdeponowanie jej poza terenem robót,
- Wykonanie uszczelnienia walów (zostaną umocnione/uszczelnione bentomatą i zagęszczone),
- Ukształtowaniu przekroju poprzecznego wałów,
- Remont zastawki na przepuście wałowym,
- Uporządkowanie terenu przyległego po zakończeniu inwestycji.
https://wodypolskie.bip.gov.pl/publiccontracts/view/23928

To chyba pierwsza tak duża inwestycja w nasze bezpieczeństwo od czasu naprawy wałów po pamiętnej powodzi 1997 r., czyli od ponad 20 lat.

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB